Privátní centrum
STOMATOLOGIE
A DENTÁLNÍ CHIRURGIE

Naše služby

Dentální hygiena

Dentální hygiena je nedílnou součástí stomatologie. Připravuje nám ideální podmínky pro ošetření chrupu a výrazně zlepšuje zdraví dutiny ústní a chrupu.

Dentální hygienistka Vám vysvětlí a nacvičí s Vámi způsoby provádění dentální hygieny, doporučí Vám pomůcky vhodné přesně pro vás,včetně správné  techniky čištění zubů. Pomůže Vám tak snížit kazivost zubů, zlepšit stav dásní a závěsného aparátu zubu a umožní nám tak ošetření bez krvácivosti dásní či možnost zhotovit rozsáhlé protetické práce a samozřejmě prodlužuje setrvání takových prací v dutině ústní. Základní procedury jsou odstranění zubního plaku, zubního kamene a pigmentů z povrchu zubů.

Dentální hygiena je samozřejmě i složkou estetickou, kdy po odstranění zubního plaku, zubního kamene nebo pigmentů pomocí tzv. „pískovačů“, je možné také provádět bělení zubů, jak domácí, pomocí nosičů s bělícím prostředkem, tak ordinační, kdy se aplikují vyšší koncentrace bělících přípravků a dochází tak k okamžitému zesvětlení zubů.

Pro děti je pak možné ošetření zubů pomocí lokální aplikace fluoridů, tím lze snížit kazivost jejich chrupu, nebo provádět tzv. pečetění fisur, kdy se hluboké rýhy na žvýkacích ploškách zubů překryjí fotokompozitním materiálem a zabraňuje se  tak vzniku zubního kazu.

Nedílnou součástí dentální hygieny je i hlubkové čištění "pod dásní" a zlepšení stavu celého závěsného aparátu zubu a jeho udržování ve zdravé podobě. Nemocný závěsný aparát zubů je všeobecně známý jako parodotóza.


Ceník Dentální hygiena