Powered by Smartsupp

Dentální hygiena

Dentální hygiena je nedílnou součástí stomatologie. Připravuje nám ideální podmínky pro ošetření chrupu a výrazně zlepšuje zdraví dutiny ústní jako celku.

Dentální hygienistka Vám vysvětlí a nacvičí s Vámi způsoby provádění dentální hygieny, doporučí Vám pomůcky vhodné přesně pro vás, včetně správné techniky čištění zubů. Pomůže Vám tak snížit kazivost zubů, zlepšit stav dásní a závěsného aparátu zubu a umožní nám tak ošetření bez krvácivosti dásní či možnost zhotovit rozsáhlé protetické práce a samozřejmě prodlužuje setrvání takových prací v dutině ústní. Základní procedury jsou odstranění zubního plaku, zubního kamene a pigmentů z povrchu zubů.


Dentální hygiena je samozřejmě i složkou estetickou, kdy po odstranění zubního plaku, zubního kamene nebo pigmentů pomocí tzv. „pískovačů“, je možné také provádět bělení zubů, jak domácí, pomocí nosičů s bělícím prostředkem, tak ordinační, kdy se aplikují vyšší koncentrace bělících přípravků a dochází tak k okamžitému zesvětlení zubů.


Pro děti je pak možné ošetření zubů pomocí lokální aplikace fluoridů, tím lze snížit kazivost jejich chrupu, nebo provádět tzv. pečetění fisur, kdy se hluboké rýhy na žvýkacích ploškách zubů překryjí fotokompozitním materiálem a zabraňuje se tak vzniku zubního kazu. Pečetění fisur je prováděno lékařem.


Nedílnou součástí dentální hygieny je i hloubkové čištění "pod dásní" a zlepšení stavu celého závěsného aparátu zubu a jeho udržování ve zdravé podobě. Nemocný závěsný aparát zubů je všeobecně známý jako parodotóza.
CENÍK

Název položkyCena
Vstupní ošetření 1.700 Kč
Subgingivální ošetření pro pacienty s parodontitis - dle rozsahu2.000 Kč
2.500 Kč
Vstupní ošetření s air-flow 2.000 Kč
Recall - kontrolní prohlídka
Recallem se rozumí opakované ošetření po přibližně 6 měsících od předchozí DH v délce přibližně 30 min. V případě delších odstupů je ošetření prodlouženo a cena navýšena.
850 Kč
1.300 Kč
1.700 Kč
Recall s air-flow - kontrolní prohlídka
Recallem se rozumí opakované ošetření po přibližně 6 měsících od předchozí DH v délce přibližně 30 min. V případě delších odstupů je ošetření prodlouženo a cena navýšena.
1.000 Kč
1.500 Kč
2.000 Kč
Dětská dentální hygiena (do 15 let) 800 Kč
Dětská dentální hygiena (do 15 let) s air-flow1.000 Kč
Aplikace infiltrační anestezie hrazeno ZP
Bělení ordinační7.000 Kč
Bělení domácí5.000 KčKompletní ceník