Powered by Smartsupp

Endodoncie

Endodoncie se zabývá ošetřením kořenových kanálků probíhajících uvnitř kořenů zubů. V těchto kanálcích probíhá zubní dřeň, která se při proniknutí bakterií zubního kazu infikuje a dochází tak k zánětu zubní dřeně.Tuto dřeň je nutné odstranit,kořenové kanálky rozšířit, vyčistit a poté zaplnit kořenovou výplní, aby nedocházelo k šíření zánětu ze zubního kořene do okolní kosti.

V rámci ošetření kořenových kanálků nabízíme ošetření nadstandardní (tedy ošetření strojové). Strojové ošetření kořenových kanálků nabízí možnost kvalitnějšího pročištění kanálků, rozšíření přesně kalibrovanými rotačními nástroji a připravuje tak ideální podmínky pro zaplnění kořenových kanálků.

Z endodontických systémů využíváme systém Reciproc.

Při strojové endodoncii využíváme k přesnému změření délky kořenového kanálku speciální měřící přístroj apexlokátor pracující na základě měření odporu měkkých tkání a nemusíme tak zhotovovat měřící rentgenový snímek, tedy zbytečně pacienta nezatěžovat rentgenovým zářením.


Plnění kořenových kanálků provádíme pomocí přesně kalibrovaných gutaperčových čepů odpovídajících kalibrovaným preparačním nástrojům, čímž je zajištěno přesné vyplnění kořenových kanálků.

K plnění kořenových kanálků používáme i systém, který umožňuje zaplnit kořenový kanálek rozehřátou tekutou gutaperčou, která má pak možnost zatéct do všech mikroskopických prostor a následně v kořenovým kanálků zatuhává a vytváří tak kompaktní kořenovou výplň.CENÍK

Název položkyCena

Strojové ošetření kořenových kanálků

(cena zahrnuje použití kofferdamu)

4.500 Kč / 1 kořenový kanálek

5.000 Kč / 2 kořenové kanálky

5.500 Kč / 3 kořenové kanálky

6.000 Kč / 4 kořenové kanálky

Reendodoncie

(opakované ošetření kořenových kanálků)

+ 1.000 Kč za každý kořenový kanálek
Vyjmutí zalomeného nástroje z kořenového kanálku+ 1.000 Kč za každý kořenový kanálek
Vnitřní bělení1.000 Kč / 1 aplikace
Kompozitní kořenový čep3.000 Kč / 1 čep + dostavba pahýlu fotokompozitním materiálem

Kompletní ceník